תסמינים שכיחים לבעיות בלב

תעוקת חזה

תסמינים שכיחים לבעיות בלב

אנשים רבים טועים לפרש סימנים מסוימים כבעיות לב, ומנגד, יש לא מעט אנשים באוכלוסייה שלא מזהים את התסמינים המעידים על תעוקת לב בזמן – וחוטפים, חלילה, התקף לב. מהם התסמינים השכיחים לבעיות בלב? כיצד ניתן לזהות אותם ומה עושים במקרה שהם תוקפים? הנה כמה תסמינים שכדאי לשים אליהם לב (תרתי משמע…).

סימפטומים שכיחים

  • לחץ בחזהתחושה של לחץ בחזה או דקירות בחזה הם הסימפטומים המוכרים ביותר בזמן התקף לב. אנשים מתארים את התחושה כמעין סחיטה של הלב, או כאילו הם מרגישים משא כבד הנלחץ על בית החזה.
  • קוצר נשימה – תחושה של קושי לנשום. קשיי הנשימה, לרוב, הולכים ומתגברים.
  • בחילות והקאות – בזמן התקף, מדווחים מטופלים רבים על תחושת בחילה והקאות. לעתים קרובות נוטה האדם לייחס את הבחילה לבעיות במערכת העיכול, מה שמאט את איתור המקור הבעייתי וזיהוי כי מדובר בבעיות לבביות.
  • כאבים – תחושת כאב הולכת וגוברת בצד שמאל של בית החזה, בכל בית החזה או באופן ספציפי בלב. לעתים הכאב מקרין גם לאזור הכתפיים, הידיים, הגב ואפילו אזור הלסת והשיניים.
  • עילפון – מקרה של עילפון כתוצאה מהתקף לב נחשב לשכיח אף הוא, בעיקר בקרב אנשים הסובלים מהפרעות בקצב הלב או באי סדירות אספקת הדם לאיברי הגוף.
  • הזעה – במהלך התקף לב או אירועים לבביים נוספים, ירגיש האדם חום רב ויזיע בכל הגוף, בעיקר באזור המצח והידיים.

חווים את התסמינים הללו? בואו להיבדק!

אם יש חשד קל להתקף לב או הפרעה לבבית אחרת ואם אתם מרגישים אחד או יותר מהסימפטומים הללו – פנו לטיפול רפואי באופן מיידי. כל דקה חשובה וכל רגע יכול להציל חיים. הזמינו אמבולנס או ניידת טיפול נמרץ ואל תמתינו עד שתחושו הקלה – ייתכן והיא לא תגיע והמצב רק יחמיר. במידה ואכן אתם נמצאים בעיצומו של אירוע לבבי, ככל שתקדימו להיבדק, כך הצוות הרפואי יוכל לפתוח את העורק החסום במהירות ולטפל בכם. לרוב, באמבולנס יעניקו לכם טיפול חירום ראשוני שיכלול לעיסת אספירין. האספירין גורם לדילול הדם ומונע מהפקק שנוצר בעורק הכלילי (וגרם להתקף לב) לגדול. בבית החולים תעברו בדיקות מקיפות שמטרתן לאבחן האם מדובר בהתקף לב, כמו למשל בדיקת א.ק.ג המאבחנת אי סדירות בפעילות הלב או בדיקת דם הבודקת את שריר הלב ובוחנת האם אנזימים מסוימים שוחררו.

הליך רפואי – צנתור

אחד ההליכים הרפואיים הנפוצים במקרה של התקף לב הוא צנתור, שמטרתו לאבחן במדויק חסימה בכלי הדם הכליליים. במסגרת ההליך, יחדיר הרופא המטפל צנתר דרך עורקי היד או הרגל ויבדוק את זרימתם של כלי הדם הסובבים את הלב, זאת באמצעות צילום רנטגן והחדרת חומר ניגוד. במקרה הצילום או חומר הניגוד העלו כי אכן יש חסימה, פותחים את החסימה בהליך כירורגי ומחדשים את זרימת הדם התקינה באמצעות שילוב קפיץ המרחיב את כלי הדם.

שתפו את הפוסט!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *