פעילויות ספורטיביות שיפחיתו את הסיכוי להתקף לב

פעילויות ספורטיביות שיפחיתו את הסיכוי להתקף לב

האם פעילות ספורטיבית קשורה לבעיות לב? האם היעדרה עלול לגרום לתופעות כמו לחץ בחזה או התקף לב? וכיצד ביצוע פעילות גופנית סדירה מסייעת להקלת תעוקת חזה תסמינים שונים? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על הקשר בין כושר גופני לבין התקף לב.

מה הקשר בין פעילות גופנית לבין התקף לב?

מחלות לב הן אחד מגורמי התחלואה המרכזיים והגבוהים ביותר בעולם המערבי. אחת הדרכים הטובות ביותר להפחית את הסיכון ללקות באירועי לב שונים הוא ביצוע פעילות גופנית. לרוב, מחלות לב נגרמות כתוצאה מהצטברות שומנים בדפנות כלי הדם, מה שיוצר רובד טרשתי, גורם להיצרות כלי הדם ומונע את אספקת החמצן לאזור – התהליך הזה גורם לאירועי לב מגוונים, ביניהם התקף לב. פעילות גופנית מצמצמת את הסיכון הזה באופן דרמטי, זאת לצד נקיטה באמצעים נוספים – ירידה במשקל, הפסקת עישון, שליטה בסוכרת ועוד.

שווה להתאמץ – ולהציל חיים!

גם אם ביצוע פעילות גופנית לא תמיד פשוטה, גם אם מדובר בהסתגלות להרגלים חדשים וגם אם כל קשר ביניכם לבין ספורט הוא מקרי בהחלט – כדאי מאוד להתאמץ ולהקפיד על כך. מדובר בצעד משמעותי שעשוי להציל את חייכם!

כיצד הפעילות הגופנית עוזרת?

 • ירידה במשקל –

  פעילות ספורטיבית קבועה מסייעת בשריפת קלוריות ומונעת עלייה במשקל הגוף

 • ירידת רמת הסוכר בדם –

  כושר איכותי תורם להורדת רמת הכולסטרול ושליטה ברמות הסוכר בדם

 • בקרה על לחץ הדם –

  פעילות ספורטיבית מונעת עלייה בלחץ הדם, ומסייעת בהורדתו במקרים של יתר לחץ דם

 • שיפור פעילות הלב –

  הלב עובד טוב יותר, נכון יותר ובריא הרבה יותר!

איך עושים זאת בפועל?

תוכלו לבחור מבין מגוון רחב של פעילויות ספורטיביות שונות שמתאימות לכם ולאורח חייכם. בין השאר, תוכלו לבחור בהליכה מהירה, ריצה, שחייה, רכיבה על אופניים ואפילו עלייה במדרגות. זכרו: פעילות גופנית היא לא סבל, עליכם למצוא את הדרך הטובה לכם שגם תסב לכם אושר ושתוכלו להתמיד בה.

חשוב: אל תוותרו על השגחה רפואית

כדי לא לגרום נזק ולאפשר תועלת מקסימלית כתוצאה מהפעילות הגופנית, חשוב מאוד לערוך אותה תוך בקרה מלאה ומעקב רפואי. ראשית, הקפידו לבצע כושר רק אחרי שנחתם היטב. בנוסף, אל תשכחו ליטול את התרופות הקבועות שלכם כסדרן ואחרון חביב – היוועצו עם הרופא המטפל בדבר הפעילות המתאימה לכם ביותר, באיזו עצימות היא צריכה להתבצע, באיזו תדירות ואורך, כמו גם בדיקה של תגובות המחייבות מעקב מיוחד לאחר הפעילות הספורטיבית. רופאים המומחים בשיקום ממחלות לב יסייעו לכם בכך – ואם בעבר לקיתם באירוע לב כלשהו, תוכלו להסתייע בייעוץ הניתן במסגרת מכון לשיקום לב. חשוב לשים לב כי פעילות ספורטיבית משמשת לא רק כגורם מטפל אצל מי שכבר עבר התקף לב – אלא גם כגורם מונע באוכלוסייה בסיכון, ולכן הקפדה על פעילות ספורטיבית תמיד, ללא תלות במצבו הבריאותי של האדם.

 

שתפו את הפוסט!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *