מרגישים לחץ בחזה – פנו לעזרה גם בימי הקורונה

מרגישים לחץ בחזה – פנו לעזרה גם בימי הקורונה

משבר הקורונה השפיע משמעותית על אורח החיים שלנו. בשל סכנת ההדבקה, רבים משתדלים לצמצם את המגע שלהם עם הסביבה ויוצאים מהבית רק במקרים דחופים בלבד. הזמנה של מזון נעשית באמצעות משלוחים, וגם מוצרי ניקיון ומצרכים נוספים נרכשים באופן מקוון. התנהלות זו מבורכת במקרים אלו, ומסייעת לנו לשמור על ריחוק חברתי נדרש. עם זאת, ישנם מצבים רפואיים המחייבים אותנו בכל זאת לצאת מן הבית. מלבד הקורונה, הגוף עלול להיפגע בשל מחסור בטיפול רפואי או הזנחה של מחלות רקע כגון מחלות לב. במאמר הבא נעסוק בנגיף הקורונה ובחשיבות הרבה שבפנייה מהירה לטיפול רפואי במקרה של תעוקת חזה.

קצת על נגיף הקורונה

בסוף שנת 2019 החל להתפשט בעולם נגיף הקורונה (Covid-19) וגם היום סופה של המגפה עדיין אינו נראה לעין. וירוס הקורונה התגלה כמדבק ביותר, והוא עובר בקלות מאדם לאדם באמצעות הדבקה טיפתית (רוק, עיטוש, שיעול). חשוב להדגיש כי במרבית המקרים הנגיף גורם לתסמינים קלים בלבד; שיעול, כאב ראש, כאבי שרירים, כאב גרון ונזלת – כל התסמינים הרגילים של מחלת צינון, כדוגמת השפעת. במצבים מסוימים, ייתכן גם כי האדם שנדבק בנגיף יאבד את חוש הטעם והריח או יחוש בחילות. תסמינים אלו חולפים לרוב ללא טיפול, אלא שבמקרים מסוימים, החולה עלול לפתח תסמינים קשים הרבה יותר. נגיף הקורונה עלול לתקוף את מערכת הנשימה וכך לגרום לקוצר נשימה חמור מסכן חיים.

נגיף הקורונה – אוכלוסיות בסיכון

נגיף הקורונה משפיע על כל אדם קצת אחרת, אך אוכלוסיות מסוימות נמצאות בסיכון גבוה יותר לפתח את התסמינים הקשים של המחלה. במקרה החמור ביותר, מערכת החיסון תנסה להגן על הגוף באמצעות יצירת "סערת ציטוקינים" העלולים לפגוע לא רק בנגיף אלא גם בחולה. במצב זה עלולים להיווצר בגוף קרישי דם והללו מסכנים את החולה ויכולים לגרום למוות. נכון להיום, ידוע כי אנשים מעל גיל 60, חולי סכרת, חולי אסתמה וחולים במחלות כרוניות נמצאים בסיכון גבוה יחסית, ולכן נדרשים לנקוט אמצעי זהירות מתאימים. גם חולי לב עלולים לפתח את התסמינים הקשים של המחלה, ועליהם לפעול בהתאם להנחיות הרופא המטפל.

מה עושים כאשר חשים לחץ בחזה?

בחיי השגרה, חולים כרוניים מקבלים טיפול קבוע המסייע להם לשלוט במחלה שלהם. השליטה במחלה חשובה במיוחד דווקא בתקופת הקורונה, שכן אם המחלה הכרונית אינה מטופלת כראוי, גוף האדם עלול להיחלש. במצב זה, הידבקות במחלות עלולה להיות מסוכנת עוד יותר. למרות הטיפול הקבוע, עדיין עלולות להיות תחושות של לחץ בחזה, ובמקרה זה חשוב מאוד לפנות לייעוץ רפואי במהירות האפשרית. אל תשכחו – כאשר מתפתחת תעוקת חזה, כל שנייה חשובה. אדם אשר חווה תעוקת חזה ואינו פונה לטיפול מתאים עלול לסבול חלילה מנזק בלתי הפיך. לכן, גם בתקופה זו, אם אתם חשים ברע, התייעצו עם רופא בהקדם, ואל תהססו לפנות לטיפול רפואי.

שתפו את הפוסט!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *