הרגלים רעים שמשפיעים על הלב שלך

הרגלים רעים שמשפיעים על הלב שלך

בכל שעה, דקה ושנייה ביום – הלב שלנו עובד קשה במלאכת שאיבת הדם בגופנו. גם כשאנחנו באמצע אימון ספורטיבי, באמצע השינה ואפילו עכשיו, כשאתם קוראים את המילים הללו, הלב שלכם עובד קשה. מאוד. מרוב שהפעילות הזו טבעית עבורנו, אנו נוטים לקחת אותה כמובן מאליו – ולעתים מזניחים את הטיפול בלב הרגיש והעדין שלנו. אימוץ הרגלים טובים וחיוביים מסוגלים למנוע מההזנחה הזו להתפתח למחלת לב עם סימפטומים של לחץ בחזה או תעוקת לב – אז ממה כדאי להימנע? אילו הרגלים גורמים ללב שלנו לעבוד קשה יותר ומהם הדברים שכדאי לאמץ כדי לסייע לגוף וללב שלנון להיות בריאים יותר? הנה מספר טיפים שיסייעו לכם להימנע מהרגלים שליליים.

עישון (כן, כן, גם סיגריות אלקטרוניות…)

עישון הוא אחד משלושת גורמי הסיכון העיקריים למחלות לב. רופאים הצביעו על הקשר בין עישון לבין תעוקת לב כבר בשנות ה-60, אך זה עדיין נחשב לגורם תמותה גבוה מאוד. בכל פעם שאתם מעשנים סיגריה, אתם מכניסים לגופכם יותר מ-5,000 כימיקלים, רבים מהם מזיקים לבריאותכם. מאוד. אחד הכימיקלים הללו הוא פחמן דו חמצני. הוא מוריד את כמות החמצן בתאי הדם האדומים ופוגע בלב באופן ישיר, וגם מגדיל את אחוז הכולסטרול בעורקים, מה שמהווה גורם נוסף לסיכון ללקות במחלת לב. 

גם סיגריות אלקטרוניות עלולות לגרום לאפקט דומה. מאחר ומדובר בהרגל חדש יחסית, אין די ממצאים שיוכיחו כי מדובר באלטרנטיבה בריאה – להיפך. עישון סיגריה אלקטרונית חושף את הגוף לניקוטין, רעלים, מתכות וחומרים מזהמים אחרים, כולם מסוכנים לבריאות. 

תזונה עתירת שומן

פיצה בדרך הביתה מהעבודה או ארוחת ערב כבדה עם חברים היא ללא ספק מהנה ופשוטה יותר מאשר דאגה לאוכל בריא – אך גם מסוכנת יותר. הלב שלנו לא ממש נוטה להעריך תזונה עתירת שומן והדבר עלול להתבטא בלחץ דם גבוה, עלייה בכולסטרול, סוכרת וכמובן – עודף משקל. אין זה אומר שכעת צריך להתנזר מארוחות ערב מהנות, אלא פשוט יש לסגל מספר הרגלים בריאים יותר: המירו את הצ'יפס הנלווה בארוחה לסלט, העדיפו לקנח בסלט פירות במקום קינוח עתיק שומן, ותרו על מנה ראשונה וחלקו את ארוחת הצהרים עם הקולגה לעבודה. כך תקטינו את צריכת הקלוריות היומית מבלי לוותר על בילוי מהנה. 

חוסר בפעילות גופנית

יש אינספור סיבות לכך שאנחנו לא פעילים כפי שהיינו רוצים להיות – חוסר זמן, לא מוצאים פעילות שאנו אוהבים לעשות, קושי לדבוק בשגרת אימונים ועוד אינספור סיבות –

אך ביצוע פעילות גופנית קבועה היא המפתח לשמירה על בריאות הלב.

כל שעליכם לעשות הוא להשקיע 150 דקות בשבוע (שהם כ-20 דקות ביום) בפעילות גופנית בעצימות בינונית (דוגמת משחק טניס או הליכה מהירה) – והלב שלכם יודה לכם!

שתפו את הפוסט!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *