הערכת סיכוני לב – כך תנתחו את המידע

הערכת סיכוני לב – כך תנתחו את המידע

אם אתם קוראים את זה, כנראה שהתחלתם בצעדים מעשיים למניעת מחלות לב. לא מעט אנשים מבצעים הערכת סיכוני לב לאחר שהחלו לחוש תעוקת חזה או בשמה הרשמי אנגינה פקטוריס. פעמים רבות, ביצוע הצעד הראשון בדרך לגילוי והכרה בו הוא גם הקשה ביותר – מכאן, יהיה לכם פשוט יותר להתמודד ולדעת מה לעשות בהמשך. לאחר שקיבלתם מידע להבנת הסיכון בו אתם נמצאים, חשוב לנתח אותו ולהבין מה הצעדים המעשיים הנגזרים מהתוצאות הללו. הנה מדריך קצר וממוקד שיסייע לכם לנתח את תוצאות הערכת סיכוני הלב ולהבין מהו גיל הלב שלכם: בין אם אתם נמצאים בסיכון נמוך, בינוני או גבוה.

סיכון נמוך: גיל הלב זהה לגיל בפועל או נמוך ממנו

 

 

אם תוצאות הבדיקה העלו שזוהי קטגוריית הסיכון שלכם, סביר להניח שאת רוב הדברים אתם עושים נכון – מצוין! המשיכו להתמיד בביצוע פעילות ספורטיבית, אכילה נכונה והקפדה על אורח חיים בריא, אולם שימו לב: ככל שגילכם הממשי יעלה, כך גם "גיל הלב" שלכם יעלה ואיתו הסיכון למחלות לב. לכן מומלץ מאוד לשמור על ההרגלים הטובים תמיד ובמיוחד ככל שאתם מתבגרים.

סיכון בינוני: גיל הלב גבוה מהגיל בפועל

 

 

יכולים להיות מספר גורמים לעובדה שהתוצאות הציבו אתכם בקטגוריית סיכון בינוני. ייתכן והעליתם במשקל לאחרונה, אולי אתם מעשנים ואולי פשוט הפסקתם להתעמל – אך בכל מקרה, החדשות הטובות הן שגורמי הסיכון הללו ניתנים לשינוי, כזה שיש לכם את הכוח לעשותו! 

במקרה כזה, מומלץ לבצע התאמות קלות לאורח החיים ולהפחית את רמות הכולסטרול בגוף, להפחית במשקל ולהקפיד על ביצוע פעילות גופנית. באופן זה תוכלו להפחית את הסיכון ללקות במחלות לב. ברמה המעשית, התחילו את הצעד הראשון בדרך לבריאות הלב בכך שתקבעו פגישה עם קרדיולוג, שינתח את תוצאות הבדיקה ויציע לכם תוכנית מעשית להפחית את הסיכון. לאחר מכן, הציבו לעצמכם מספר יעדים שתוכלו לעמוד בהם – אם לא רצתם זמן רב, אל תתחילו בריצת מרתון סיזיפית. התחילו בפעילות קלילה שאתם נהנים ממנה, כך תגדילו את הסיכוי להתמדה בה. בנוסף, מומלץ מאוד לערוך הפסקת עישון מסודר ובכך להוריד את לחץ הדם ואת הסיכוי לחוש לחץ בחזה או תעוקת חזה. צעד נוסף בדרך ללב בריא ובריאות כללית היא לפתח הרגלי אכילה בריאים. הרכיבו תוכנית תזונה שבועית עם פחות מלח ועם הרבה פירות וירקות. בשלו ארוחות בריאות שתוכלו לחמם במהלך השבוע, כך תוכלו להבטיח שתהיה לכם תוכנית מסודרת ולא "תיפלו" לאוכל לא בריא וזמין.

סיכון גבוה: גיל הלב גבוה מגילך בפועל 

 

 

אם תוצאות הבדיקה העלו כי אתם נמצאים בסיכון גבוה, בדקו ראשית האם יש לכם היסטוריה משפחתית של מחלות לב. אם התשובה היא חיובית, דעו כי אתם אמנם לא יכולים לשלוט בגנטיקה שלכם, אך אתם יכולים לבנות תוכנית מסודרת שתסייע לכם להפחית את הסיכון. במקרה ואתם מקיימם אורח חיים לא בריא, מומלץ ליצור תוכנית בריאות מיוחדת, בהתאמה מלאה אליכם, שתסייע לכם להילחם בסיכון, לנהל אותו – וליהנות מבריאות מלאה לאורך זמן.

שתפו את הפוסט!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *