בעיות לב וכלי דם: כך תנהגו לפני, תוך כדי ואחרי בדיקה וירטואלית

בעיות לב וכלי דם: כך תנהגו לפני, תוך כדי ואחרי בדיקה וירטואלית

תקופת הקורונה היא תקופה מאתגרת, לכולנו – וקל וחומר לאלו מכם הנזקקים לטיפול רפואי. אם אתם מרגישים תעוקת לב או חוששים מבעיות בכלי דם אך נמנעים מלהגיע למרכזים הרפואיים לקבלת טיפול ראשוני, הנה דרכים בהם תוכלו להתכונן לפגישה וירטואלית עם הרופא שלכם. איך כדאי לנהוג לפני ה"פגישה"? מה חשוב לזכור במהלכה? ומה מומלץ לעשות אחריה? הנה מספר המלצות שיסייעו לכם.

לפני הבדיקה

  • כדאי להיות בבית – רצוי מאוד לנהל את הפגישה הווירטואלית בבית, במרחב האישי שלכם ועם מקסימום נוחות. מיד, כשתקראו את הסעיפים הבאים, תבינו מדוע.
  • וודאו שיש לכם חיבור אינטרנט חזק – ברגע שנקבעה עבורכם פגישה וירטואלית עם הרופא, חשוב לוודא שחיבור האינטרנט שלכם חזק דיו לביצוע שיחת וידאו, בין אם אתם משתמשים במחשב ובין אם באמצעות הסלולרי.
  • דאגו למצלמת אינטרנט – ברוב המוחלט של המכשירים הסלולריים יש כמובן מצלמה מובנית, אך לא בכל המחשבים. אם השיחה מתבצעת דרך המחשב, וודאו כי יש לכם מצלמת אינטרנט. הרופא יצטרך לראות את מצבכם כדי לסייע באבחון. אם יש לכם טאבלט, העדיפו להשתמש בו שכן קל מאוד לנייד אותו ממקום למקום.
  • בדקו מדדים רפואיים – בסמוך לפגישה, בדקו את לחץ הדם שלכם, את הדופק והמשקל. שמרו את המכשירים בהם השתמשתם בקרבת מקום למקרה שתזדקקו להם שוב במהלך השיחה.
  • תרופות בקרבת מקום – הרופא עתיד לבדוק בקצרה את ההיסטוריה הרפואית שלכם ולבדוק מהם התרופות הקבועות שאתם נוטלים, לכן מומלץ לשמור את התרופות בקרבת מקום, ולבדוק האם אתם זקוקים למרשם לתרופה כלשהי.

 

 • הכינו שאלות מבעוד מועד – לפעמים קשה לנו לזכור את כל התהיות הרפואיות שיש לנו במהלך שיחה, לכן הדרך הטובה ביותר להתנהל היא להכין רשימת שאלות מבעוד מועד ולשאול אותם במהלך ה"ביקור".

 

במהלך ולאחר הבדיקה

 • מהלך הבדיקה – לרוב מהלך הפגישה יתחיל בהצגת הבעיה על ידכם, כך שתצטרכו לפרט מהי הבעיה ממנה אתם סובלים, האם יש שינוי בהרגשתכם, כמו גם להציג בדיקות מעבדה אחרונות, דו"חות המעידים על מצב הלב וכלי הדם שלכם וכן את רשימת התרופות שאתם נוטלים.
 • שאלות מהרופא – הרופא, מצידו, יאסוף את המידע שהצגתם וסביר להניח שישאל אתכם מספר שאלות, בהתאם לרלוונטיות שלהן למצב: האם אתם מרגישים קוצר נשימה? כאבים בחזה? דפיקות לב מואצות? האם יש לכם נפיחות בכפות הרגליים או הקרסוליים? האם אתם חשים סחרחורת או אף מגיעים למצב של עילפון?
 • סרטוני וידאו של המצב – נוסף לשאלות הללו, יבקש הרופא כנראה לבחון את המדדים שלכם, כפי שבדקתם אותם טרם הפגישה או כפי שהופיעו בדוחות האחרונים שמילאתם אצל הרופא. נוסף על כך הרופא יבקש לראות את המצב דרך המצלמה – הרגליים, כלי הדם הבולטים או כל סממן ויזואלי אחר המעיד על מצבכם.
 • סיום הביקור והמלצות – בתום הפגישה הווירטואלית, הרופא ינחה אתכם כיצד לנהוג, ימליץ על בדיקות שונות ויתאם איתכם פגישת מעקב נוספת, בהתאם לצורך.

 

שתפו את הפוסט!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *