איך לשמור על בריאות הלב בזמן קורונה?

איך לשמור על בריאות הלב בזמן קורונה?

 

נגיף הקורונה ממשיך להתפשט במדינות רבות בעולם, ועד למציאתו של חיסון יעיל, אנו נצטרך ללמוד לחיות במציאות החדשה שנוצרה. בתקופה זו, השמירה על בריאות תקינה חשובה לכולנו, בייחוד עבור מי שמתמודד עם מחלות רקע כגון מחלות כלי דם ולב. מחלות אלו עלולות להעצים את מידת החומרה של תסמיני המחלה, ולגרום נזק מתמשך לבריאות האדם. לכן, בייחוד בתקופה זו, חשוב מאוד לשמור על בריאות הלב ולהכיר את כל הדרכים להגן על גופנו מפני הנגיף.

במקרה חירום – פונים מייד

בשגרה של לפני תקופת הקורונה, לא היססנו כלל לפני שפנינו למוקד חירום. אך בתקופה זו, רבים חוששים להגיע למרפאות השונות בשל הסיכון להידבק בנגיף. זהו המקום להזכיר, כי במצבי חירום כגון תעוקת לב, כאשר חיי האדם נמצאים בסכנה, פעולה מהירה יכולה להציל אתכם. לכן, שימו לב לתסמינים הבאים ובמידת הצורך התייעצו עם הרופא המטפל ובקשו לקבל טיפול רפואי דחוף:

  • תחושת כאב או לחץ בחזה: זה הסימפטום המזוהה ביותר עם תעוקת חזה. לרוב הכאב יתחיל במרכז החזה, אך בהמשך ייתכנו גם כאבים באזור הכתפיים, מרכז הגב ואף הלסת התחתונה והצוואר. כאבים אלו יכולים להימשך כמה דקות בלבד, אך אין להתעלם מהם ואם הם מופיעים מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל.
  • קשיי נשימה: אם אובחנתם בעבר במצב של תעוקת לב ואתם חווים קשיי נשימה, יש לפנות לייעוץ רפואי ללא שהות.
  • עייפות כבדה: סימפטום זה הוא כללי מאוד, ואינו בהכרח מעיד על מצב של תעוקת חזה. עם זאת, אם עייפות זו נמשכת ומלווה בתסמינים אחרים יש לפנות לרופא המטפל.
  • הזעה: עודף זעה ללא סיבה ברורה (כגון פעילות גופנית) עלולה להיות סממן להתפתחות של תעוקת לב.
  • סחרחורת ובחילה: תסמינים אלו אינם בלעדיים למחלות לב, אך בכל מצב של ספק יש לפנות לרופא המטפל.

מקפידים על אורח חיים בריא

יכולתו של הגוף שלנו להתמודד עם נגיפים וחיידקים, תלויה במצבה של המערכת החיסונית שלנו. לכן, ככל שנקפיד על אורח חיים בריא יותר, כך נהיה יותר מוכנים לאיומים מבחוץ. בשל כך, מומלץ לאמץ הרגלי חיים בריאים, ולשים לב במיוחד להנחיות הבאות:

  • שמירה על היגיינה: שטפו ידיים לעיתים קרובות, ובמידת האפשר השתמשו בכפפות בעת היציאה מהבית.
  • תפריט תזונתי מתאים: מומלץ להתייעץ עם תזונאים ולהרכיב תפריט שיסייעו לשמור על בריאות הלב.
  • פעילות גופנית במידה: פעילות גופנית מידתית תסייע לשמור על בריאות הגוף והנפש. יש להתייעץ עם רופא ולוודא כי שגרת האימונים הולמת את מצבכם הבריאותי.
  • מנוחה מספקת לגוף: שינה נחוצה לבריאות הגוף. ודאו שאתם ישנים מספיק, ובמקרה של עייפות קיצונית התייעצו עם רופא.
  • בדיקות רפואיות: הקפידו על בדיקות שגרתיות ושמרו על קשר רציף עם הרופא המטפל. כך ניתן לשמור על שליטה במחלות רקע שונות ולעקוב אחר מצבו של הלב.

לסיכום, דווקא בתקופת הקורונה חשוב מאוד לחזק את המערכת החיסונית של הגוף ולשמור על בריאות הלב. הקפידו על מעקב רפואי ואמצו הרגלי חיים שיסייעו להגן עליכם מפני המחלה.

שתפו את הפוסט!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *