איך לבחור רופא לב שידאג לבריאותך

איך לבחור רופא לב שידאג לבריאותך

הלב הוא איבר חיוני ביותר. לא בכדי יש ביטויים המבטאים את חשיבותו ואת מרכזיותו, כגון- לב העניין. סימנים שונים עלולים להעיד על בעיות בלב, אחד מהם הוא תעוקת חזה (אנגינה פקטוריס). ככל שמאובחנת בעיה לבבית רצוי להיבדק אצל רופא מקצועי, מאומן ומנוסה בטיפול בבעיות לב- קרדיולוג. אם דעתכם אינה נוחה מאבחנה כל שהיא, זכותכם המלאה לפנות לקבלת חוות דעת שנייה.

אי אבחון בעיה לבבית עלולה להיות לא אחת סיבה לתביעה בגין רשלנות רפואית. רשלנות זו היא בלתי נסבלת בכל מקרה ובמקרים מסוימים, כאשר תוצאותיה הרות אסון, היא בלתי נסלחת.

על מנת לשלול בעיה לבבית חמורה רצוי לפנות למומחה לטיפול בבעיות לב, שהרי עצם החשש, הדאגה והחרדה עלולים להשפיע על מצב הלב, להרע ולהחמיר אותו. בחירה כזאת צריכה להיעשות בקפידה.

כשאתם עורכים סקר שוב כחלק מחיפוש מומחה לטיפול בבעיות לב, מומלץ להתוודע אל ההכשרה שלו, אל ניסיונו, לקבל המלצות ממטופלים, ולוודא כי הוא, אכן, בעל תעודות המסמיכות אותו לעיסוקו בכלל ולהיותו מומחה בפרט.

גם  בעיה קלה עלולה להיות חמורה, חלילה

חשוב לציין, כי גם תעוקת לב קלה-ביחס, לדוגמה  בשעת פעילות ספורטיבית בעצימות גבוהה או זמן קצר לאחר סיומה, עלולה לגרום ללוקים בה  פחד מאירוע לב חריף וקשה יותר. עצם הפחד והחרדה פוגעים בתחושת הרוגע החיונית לתפקוד תקין עלולים להחמיר את מצבו של הלוקה בה. כדי להסיר ספק ולשלול קיומה של בעיה חריפה יותר בלב, ודאי רצוי להיבדק על ידי קרדיולוג מנוסה.

לפעמים די בקבלת טיפול תרופתי כדי לפתור בעיה לבבית. האחריות על נטילתה הסדירה מוטלת כמובן על המטופל. בכל מקרה רצוי לשמור על ערוץ קשר ישיר ופתוח, ככל שהדבר ניתן, על מנת להגביר את תחושת הביטחון שלכם.

מה שברור הוא שבחירת רופא מומחה לטיפול בבעיות לב צריכה להיעשות בנחת, ללא לחץ. היא מהווה חלק מהיערכות מושכלת, מבעוד מועד, כדי להיות "מכוסים" על כל צרה שלא תבוא, במיוחד למי שבעברם סבלו מבעיה כל שהיא.

 סמכו על תחושות הבטן בכלל ועל תחושת הלב בפרט

כלל נכון לתחומים רבים בחיים נכון בפרט בנושאי בריאות. אם יש ספק (האם אתם לוקים במחלה כל שהיא) אז אין ספק. לכו להיבדק. לפעמים, הזמן שהספק מכרסם הוא זמן יקר שהולך לאיבוד. גם אם בסופן של בדיקה ואבחנה יברר כי לכאורה לא היתה לכם כל סיבה לדאגה- עצם הליכתכם לבדיקה היה הדבר הנכון לעשותו.

המידע ברשת פתוח, נגיש וזמין 24/7 העדיפו צריכת מידע, ודאי בנושאי בריאות, מאנשי מקצוע ייעודיים, אשר הבעיה, במקרה זה בעיית לב, היא תחום התמחותם. מאחר שאין ויכוח על כך שהעיקר הבריאות- אל תזניחו שום מיחוש, קל ככל שהוא.

 

שתפו את הפוסט!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *